Cry Wolf- recenze

11. března 2012 v 13:24 | Barny |  Recenze
Měla bych předem varovat, že je to citově podbarvené, ale bez toho se obejdou jen opravdu dobří (nebo opravdu zkušení) autoři recenzí (a tohle je moje všeho-všudy první). Kdo nechce, tak číst nemusí. Snažila jsem se moc nespoilerovat, kdyby na to narazil někdo, kdo knihu ještě nečetl.
Doufám, že na recenzi se nějaká zvláštní povolení nakladatelství nevztahují....


Recenze- Cry Wolf
Tááákže- nejsem si jistá, čím začít. Všichni autorku známe ze série Mercy Thompson - a pokud ne, šupajda pro knížky a napravovat - a víme, jaký styl psaní máme očekávat.
To ovšem neznamená, že by to bylo ohrané, či snad nudné, nebo až vyčerpávající.
Ale to se zase předbíhám.
Asi by bylo nejlepší začít obálkou. Musím se přiznat, že mě obálky této série naprosto dostávají do kolen (což je vidět i na designu blogu). Jsem velice ráda, že nakladatelství nechalo tu původní, protože chci, aby se kniha dobře prodávala (a i když všichni známe nesuď knihu podle obalu, kdo z nás to přece jen nedělá?). Jenom se musím přiznat, že mě kapičku zarazil ten název. Když jsem viděla nápis Štvanice, docela jsem se lekla, ale každý podle svého gusta, že.
Postavy jako takové jsem si naprosto zamilovala. Díky popisu Patricie Briggsové jsem se uměla dokonale vžít do Anny a dokonce i do Charlese, nehledě na ostatní postavy, o kterých tu nebudu spoilerovat. Každopádně si získaly mé sympatie, popřípadě nesympatie, a, ačkoliv v knize vystupují jako záporňáci, nemám k nim vlastně co dodat.
Co se týče děje, nejspíš k němu nemám co vytknout. Je v něm dostatek (ale zase ne moc) popisů, díky kterým si můžeme vykreslit náhled na situaci, vtipné chvíle, láska, napětí (osobně můžu říct, že jsem z toho občas šílela) a nakonec se všechno hezky vyřeší, i když se to neobejde beze ztrát…
Přesto jsem nakonec knížku zavírala (dobře, tak soubor) se smutným pocitem, že tam nejsou další písmenka, nad kterými bych se mohla tetelit blahem.

Prostě a jednoduše šteřím peníze a jdu koupit hned, jak se to u nás v knihkupectví ukáže…
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama