Divergence

24. února 2013 v 2:25 | Paty |  Přečtené
!!!obsahuje spoilery!!!
Název: Divergence
Autor: Veronica Roth
Série: Divergence
Díl: 1.


Anotace:

Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Upřímnost, Odevzdanost, Neohroženost, Mírumilovnost a Sečtělost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou. Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje...ale také ji zničit.


Náhled do děje:

Společnost je rozdělená do frakcí, díky nimž má vládnout mír. V patnácti si každý vybere frakci, do které bude patřit do konce života, pokud ovšem přežije zasvěcení do frakce.
Beatrice přejde z frakce, ve které se narodila - Odevzdanost - do velice nebezpečné Neohroženosti. Při zasvěcení se potýká s mnoha problémy, jako je malý vzrůst, naprostá absence fyzické zdatnosti, ale postupně se jí daří probojovat se mezi ty, kdo ve frakci zůstanou. Nemálo jí v tom pomáhá to, že je Divergentní - nepatří do žádné frakce.
Umí ovládat počítačové simulace a díky tomu také pomůže zhatit plán vůdkyni Sečtělosti, která natolik prahne po informacích a moci, že vynalezne sérum, díky kterému pak ovládne celou frakci Neohrožených a získá si tím armádu. Tato armáda povraždí většinu Odevzdanosti, než se Tris podaří simulaci přerušit. Když se tak stane, prchá i se svým milým Tobiasem, bratrem a dalšími nechtěnými přeživšími do frakce Mírumilovných, aby tam našli azyl.


Zhodnocení:

Celkově se mi příběh moc líbil. Nový příběh využívající nepřetržitý problém lidstva - moc.
Beatrice nebo-li Tris, je na začátku knihy obyčejnou dívkou s neobyčejným dědictvím, kterým je Divergence. Je zajímavé pozorovat vývoj její osobnosti, protože to, kým je, nemůže změnit. Narodila se tak a teď ten úděl musí nést a vypořádat se s ním. Nejdřív pozorujeme vnitřní rozpor při rozhodování, do které frakce by měla jít strávit zbytek svého života. Potom, když už své rozhodnutí nemůže změnit, musí o sobě samozřejmě začít pochybovat, jinak by ani nemohla být hlavní hrdinkou, která se nakonec vzchopí a všechny zachrání.
Musím říci, že způsob, jakým je popisováno zasvěcení do frakce, je více než poutavý, protože nikdy nevíte, kdo vám může vrazit kudlu do zad, kdo vás může zradit a nakonec jestli máte vůbec nějaké přátele.
Tento příběh by nebyl dobrým příběhem bez milostné linie. Tris se zamiluje do Tobiase alias Čtyřky, který je zpočátku vším, čím ona ne. Nakonec však zjistí, že si jsou až moc podobní, a jak se s tím vypořádají, si budeme muset počkat v dalších dílech.
Právě u tohoto páru mě mrzí, že tam nevznikl nějaký milostný trojúhelník, který by stál za to. Tris je sice "uháněna" Alem, ale od začátku je jasné, že pro ni je jenom kamarád, což je - aspoň pro mě - trochu nuda. Pokud hlavní hrdinka/hrdina nemusí o svou lásku bojovat, pak si říkám: "Něco je špatně. Takhle to prostě nefunguje." Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.
Líbí se mi, že autorka Tobiase nijak extra nepřikrášlila. Je to v podstatě normální kluk se spoustou chyb, ale i tak si ho čtenáři hodně oblíbí a nemají pocit, že mu musí něco závidět.
Abych nepěla jen samou chválu, musím se zmínit o pár věcech, které mi na příběhu moc neseděly. Jsem velice zvědavý člověk, proto mi docela vadilo, když jsem se dozvěděla, že společnost žije v polorozpadlém městě, ale v podstatě jsem se nedozvěděla proč. Taky mi přišlo nesmyslné žít v chátrajícím městě obehnaném drátem a přitom pěstovat jídlo "za drátem". Popravdě se mi začátek knihy nelíbil i z těchto důvodů a hlavně díky nelogičnosti rozdělení do frakcí, které by v normálním světě - který původně tomu příběhu předcházel - rozhodně nemohlo fungovat. Dovedete si snad představit sebe a své kamarády, jak každý "uctívá" jen jednu vlastnost? Pro mě nepředstavitelné. Ovšem po překonání nedostatků na počátku knihy, se mi četla velice dobře - autorka umí pěkně vtáhnout do děje.
A na závěr musím napsat jednu věc, která mě přiváděla u této knihy k nepříčetnosti. Říkala jsem si: "No to si snad ze mě dělají srandu, ne?" "Kdo to sakra překládal?" "Kdo tomuhle dělal korekturu?" "Tak za tohle bych neutratila ani korunu už kvůli tomu zhyzdění naší krásné češtiny."
Snad jediné "velké" negativum, a tím byla ta nepřeberná spousta chyb, hrubek a nepříjemný slovosled u nejedné věty. Doposud jsem četla jen jednu knihu s tolika hrubkami, ale tohle? Nechci říci, že bych to udělala lépe, ale člověk, který to má jako práci a bere za to peníze? Já bych se styděla takhle odbytou práci publikovat.
Možná, že až to trochu lépe strávím, tak si knihu koupím, obzvlášť pokud budou další díly opravdu stát za to, ale do té doby doufám, že na ni v knihovně dlouho nenarazím, aby mi zase zbytečně nestoupal krevní tlak.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sestryvbrylich sestryvbrylich | Web | 12. února 2016 v 11:51 | Reagovat

Já jsem knížku četla, moc se mi líbia a brzy také bude recenze. Pravopisných chyb jsem si moc nevšimla, ale to bude asi mojí neznalostí češtiny. Nevím, zda jsi četla i další díly, ale mnoho se v nich vysvětluje. Jinak krásný článek. :-)

2 Dorothydes Dorothydes | E-mail | 19. července 2017 v 1:21 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

3 ArleneKaf ArleneKaf | E-mail | 22. července 2017 v 16:35 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

4 WriteEssay WriteEssay | E-mail | Web | 25. července 2017 v 12:36 | Reagovat

Write My Essay - EssayErudite.com

Fed up of typing "who can write my essay" in the search bar?
Would you like to have a reliable helper always by your side?
Our website will come as an excellent solution to <a href="https://essayerudite.com/write-my-essay/" />write my essay</a>

5 AaauceTonee AaauceTonee | E-mail | Web | 29. července 2017 v 13:40 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

6 Dol33larki Dol33larki | E-mail | 13. srpna 2017 v 0:57 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#sC252dn9Y1>
<img>http://0.00000007.ru/3#51zS1TxkAs</img>
</a>
------------------------
Постоянно большое количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 государствах
<b>Очень высокая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера абсолютно анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Сохранить в тайне или сменить ваш IP можно 2-мя кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на анлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при завершении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех без исключения тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что нужно для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#XQBUscZ69h>Vip proxy</a>
__________
программы +для проверки приватных прокси серверов
элитные анонимные прокси
прокси онлайн россия
обход блокировки nnm

7 Avito777Sounk Avito777Sounk | E-mail | 15. srpna 2017 v 19:54 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито кемерово бесплатные объявления
авито турбо со скидкой
пакеты продаж +на авито
продам аккаунты авито +с балансом
баланс борд авито

8 AssolVoino AssolVoino | E-mail | 21. srpna 2017 v 16:51 | Reagovat

Хай! У Меня необычное имя - Ассоль. Ищу знакомства.
Если хотите увидеть меня, здесь ссыль на фотки http://forum.interznak.ru/profile.php?action=show&member=1791 - тут

9 Soropi Soropi | E-mail | 22. srpna 2017 v 22:51 | Reagovat

Новые БЕСПЛАТНЫЕ секс игры вас ожидают играйте онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

10 DorogiKRDpt DorogiKRDpt | E-mail | 24. srpna 2017 v 12:54 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Новороссийск. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Оперативно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7 (861)-241-23-45
___________________________
благоустройство территории в зеленограде
благоустройство города реклама
благотворительность благоустройство
пос благоустройство территории пример
комплексное благоустройство пешеходной зоны

11 Soroqk Soroqk | E-mail | 25. srpna 2017 v 6:25 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО HD http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС https://minet-pornosex.ru/ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

12 Sorotf Sorotf | E-mail | 25. srpna 2017 v 9:27 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ СЕКС ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

13 Sorohk Sorohk | E-mail | 25. srpna 2017 v 10:46 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ СЕКС ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ МИНЕТ СЕСТРЫ https://minet-pornosex.ru/ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

14 Sorogw Sorogw | E-mail | 25. srpna 2017 v 12:17 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ДОМАШНЕЕ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ СЕСТРЫ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

15 Sorozk Sorozk | E-mail | 25. srpna 2017 v 12:25 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ СЕКС ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

16 Sorodq Sorodq | E-mail | 25. srpna 2017 v 13:40 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО HD БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

17 Sorons Sorons | E-mail | 25. srpna 2017 v 17:03 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

18 Sorocn Sorocn | E-mail | 26. srpna 2017 v 1:03 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ ЛУЧШИЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

19 Soroaj Soroaj | E-mail | 26. srpna 2017 v 1:25 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ СЕКС ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ ЛУЧШИЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

20 Soropy Soropy | E-mail | 26. srpna 2017 v 6:04 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ ПОРНО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ СОЧНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

21 MariaHop MariaHop | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 12:27 | Reagovat

Хотели бы как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений помогут эротические товары

Один из самых популярных методов достичь сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться дополнительной симуляции особо чувствительных зон и точек. Только не пользуйтесь им в одиночестве, доверьтесь своему партнеру. Это укрепит вашу эмоциональную связь и позволит стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены эрекционные кольца, наручники, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы обязательно сможете найти то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и другие <a href="https://afroditalove.ru/">секс-игрушки</a> вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

22 Avito321tal Avito321tal | E-mail | 29. září 2017 v 16:23 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как убрать номер с аккаунта на авито
сериал деньги скачать торрент в ави
авито кошелек скачать
купить использованный аккаунт на авито
зачем воруют аккаунты авито

23 AaronInwab AaronInwab | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 18:06 | Reagovat

wh0cd1751849 <a href=http://buytrazodone.us.org/>desyrel</a>

24 KennethChurF KennethChurF | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 15:52 | Reagovat

wh0cd1751849 <a href=http://kamagrabestprices.us.com/>kamagra 100mg oral jelly</a>

25 AaronInwab AaronInwab | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 11:37 | Reagovat

wh0cd1751849 <a href=http://albuterolcheapdelivery.us.com/>albuterol price</a>

26 KennethChurF KennethChurF | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 19:33 | Reagovat

wh0cd1751849 <a href=http://buywellbutrin.us.org/>wellbutrin online pharmacy sale</a>

27 KennethChurF KennethChurF | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 17:12 | Reagovat

wh0cd1751849 <a href=http://levaquin.us.org/>levaquin</a>

28 KennethChurF KennethChurF | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 13:06 | Reagovat

wh0cd1751849 <a href=http://kamagrabestprices.us.com/>kamagra oral jelly usa</a>

29 BrettBit BrettBit | E-mail | Web | 5. září 2018 v 4:08 | Reagovat

wh0cd1751849 <a href=http://stratteracheap.us.com/>strattera</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama